TEPLOVODNÍ KOTEL POWERHEAT BOIL 20 - 75 KW

Teplovodní kotle POWERHEAT BOIL jsou konstruovány tak, aby v nich bylo možné spalovat nejenom LTO, ale i různé druhy těžkých minerálních, popř. rostlinných olejů.

Díky dvojitému spalování ve spalovací komoře a důmyslnému odvodu spalin dosahují kotle POWERHEAT BOIL vysoké účinnosti a to až 94%.

Jsou oblíbené především pro svůj bezkonkurenční poměr kvalita/ cena.

Společně s hořáky POWERHEAT SMART a HEAVY jsou schopny zajišťovat plně automatický provoz.

Narozdíl od kotlů na ELTO nemá tento kotel problém se zanášením popelem a dehtovými složkami, které při spalování tuhých paliv a těžších olejových frakcí nutně vznikají.

Kotle BOIL se opírají o letité zkušenosti se spalováním všech možných druhů olejů.

Teplovodní kotle typu BOIL jsou konstruovány tak, aby umožňovaly snadný přístup pro inspekci hořáku. Dvířka kotle lze rychle a snadno otevřít i s hořákem a provést nezbytnou údržbu jak spalovacích prostor, tak i přední části hořáku, tzn. především trysky, lamel, zapalovacích elektrod.

Kotle jsou konstruovány s maximální snahou o jednoduchost jak v části konstrukční, tak v části regulační. Závady na kotli jsou prakticky vyloučeny a pokud by přeci jenom k závadě na regulátoru nebo elektroinstalaci došlo, náklady na opravu by byly víceméně zanedbatelné.

Další výhodou těchto kotlů je možnost jejich čištění, resp. možnost otevření dvířek kotle i s instalovaným (vypnutým) hořákem.

Může být řízen časovým spínačem, s denním či týdenním programem, jejichž výběr je neomezený.

Samostatné vypínání a zapínání oběhového čerpadla.

Extrémně jednoduchý a praktický na ovládání.